W maju wyjaśnialiśmy, czym jest piwo single hop. Ostatnio jednak coraz częściej można spotkać się ze stwierdzeniem, że piwa single hop z Doctor Brew reprezentują gatunek SMaSH. Co oznacza ta nazwa? Czym jest piwo SMaSH? 

Piwo SMaSH – jeden chmiel, jeden słód

Piwo SMaSH to skrót od angielskiego Single Malt and Single Hop, co oznacza jeden chmiel i jeden słód. Krótko mówiąc, mając do czynienia z piwami SMaSH, powinniśmy się spodziewać, że piwo zostaje uwarzone wyłącznie z użyciem jednego rodzaju chmielu i jednego rodzaju słodu.

Dlaczego piwa single hop są coraz częściej nazywane tak przez piwnych znawców? Warto zwrócić uwagę, że od czasu Kinky Ale we wszystkich naszych piwach, opartych na jednym chmielu, wykorzystujemy również wyłącznie słód pale ale. Takie połączenie sprawia, że można w pełni posmakować we właściwościach poszczególnych chmieli, wykorzystywanych podczas warzenia piw Doctor Brew, a słód w żaden sposób nie zaburza różnic, które mogłyby zostać zauważone podczas degustacji

Piwa SMaSH w ofercie Doctor Brew

Piwami SMaSH w ofercie Doctor Brew są tak naprawdę wszystkie propozycje, oznaczone na etykiecie nazwą Single Hop IPA, a także: 

Chcesz spróbować piw typu SMaSH? Sprawdź ofertę Doctor Brew i wybierz się do najbliższego sklepu specjalistycznego!

0 0 0
Wczytywanie...