Najważniejsze cechy i style piwa pszenicznego omawialiśmy już szeroko we wpisie „Piwa pszeniczne – połączenie tradycji i nowofalowych chmieli”. Pozostaje jednak podstawowe pytanie – dlaczego ludzie tak chętnie wybierają właśnie to piwo?

Co najbardziej wpływa na atrakcyjność piw pszenicznych wśród smakoszy? Bazując na naszym doświadczeniu postanowiliśmy wyróżnić kilka najważniejszych cech docenianych przez piwoszy:

  • Oryginalny Aromat

Każda odmiana piwa pszenicznego charakteryzuje się swoim oryginalnym zapachem. Za bogaty aromat piw pszenicznych odpowiadają przede wszystkim specjalnie dedykowane drożdże. W przypadku hefeweizenów mowa o zapachu goździków i bananów, w rauchweizenach wyczujesz wyraźnie wędzonkę, a belgijskie witbiery to z kolei połączenie cytrusów i zboża.

  • Obfita Piana

Dlaczego szklanki do piw pszenicznych są takie wysokie? Powód jest niezwykle prosty: niesamowicie obfita piana bez której żadne prawdziwe piwo pszeniczne nie może się obejść. Jeżeli ktoś ze spożywania piwa nad wyraz ceni sobie zatapianie ust w pianie to właśnie weizeny powinny go najbardziej zadowolić ze wszystkich dostępnych stylów.

  • Lekkość

Dodatek słodu pszenicznego czy pszenicy niesłodowanej sprawia, że tego typu piwa są o wiele lżejsze nie tylko od pozostałych piw górnej fermentacji, ale także od lagerów. Na dodatek cechują się mniejszą ilością alkoholu oraz niskim poziomem goryczki, dzięki czemu istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że zasmakują ludziom, którzy na co dzień nie przepadają za piwem.

  • Oryginalność

Piwa pszeniczne obecne są w naszej kulturze od wielu wieków – łatwiejsze w warzeniu i powszechniejsze piwa dolnej fermentacji przesunęły je jednak w cień. Dla wielu osób ten typ jest czymś nowym, oryginalnym, a ze względu na bogatszy smak i aromat jest bardzo ceniony przez smakoszy piwa w przeciwieństwie do mało różnorodnych lagerów. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że rewolucja piwna wymaga eksperymentów, dlatego w naszej ofercie znaleźć można takie piwa jak Australian Weizenbock, American Witbier czy American Weizen, które szeroko korzystają z tradycyjnych receptur piw pszenicznych i łączą je z nowofalowymi, amerykańskimi chmielami. Chcesz spróbować najlepszych piw pszenicznych? Sprawdź naszą ofertę!

0 0 0
Wczytywanie...