Temat ten został już poruszony nie raz i nie dwa na łamach internetowych dyskusji. Doctor Brew postanowił dorzucić swoją cegiełkę i odpowiedzieć na nurtujące wielu z Was pytanie „Jakie piwo jest lepsze? Z butelki, czy z puszki?

Temat ten urósł do rangi swoistego mitu, dlatego z przyjemnością go „obalimy”. Otóż biorąc pod uwagę walory smakowe, nie ma absolutnie żadnej różnicy między piwem butelkowanym oraz tym z puszki, każdy browar posiadający taśmę produkcyjną do rozlewania puszek i butelek, rozlewa dokładnie ten sam produkt. Niektórzy wyczuwają metaliczny posmak pijąc piwo z puszki, jednak może to być efekt serwowania piwa w niewłaściwej temperaturze dla danego rodzaju złotego napoju.

Jest również inne możliwe wyjaśnienie dla metalicznego posmaku w ustach podczas picia piwa z puszki. Otóż nasz mózg czasem płata nam figla, którego nie każdy z nas jest świadomy. Mianowicie łącząc doznania węchowe ze smakowymi, nasz mózg niewłaściwie interpretuje pewne sygnały, które do niego docierają. Metaliczny posmak piwa z puszki to tak naprawdę zapach aluminium, który dociera do naszych nozdrzy podczas picia bezpośrednio z otwartej puszki.

Butelka ponad wszystko

Czy puszka wygrywa jednak ze starą, dobrą butelką? Naszym zdaniem nie, tradycja sięgania po piwo w butelce jest doceniana przez tysiące smakoszy i koneserów na całym świecie. Wielu entuzjastów, ceni sobie oprawę trunku i zwraca uwagę na wykonanie etykiety. To dlatego właśnie picie z butelki tak dobrze wpisuje się w kulturę serwowania i pełnego delektowania się piwem.

Wiele browarów markuje swoje butelki, tłocząc na ich powierzchni logo marki lub charakterystyczny dla danego browaru wzór. Sama butelka udowodniła również nie raz, że jest znacznie trwalszym naczyniem dla piwa niż standardowa puszka, którą dzisiaj wykonuje się z coraz cieńszej warstwy aluminium.

Obalając mit „metalicznego posmaku” pójdźmy jeszcze dalej, otóż dziwny posmak, jaki odczuwamy podczas picia piwa bezpośrednio z otwartej puszki może wynikać z zanieczyszczeń, które znajdują się na jej powierzchni. Z kolei butelka posiada kapsel, który zapobiega przedostawaniu się brudu na szyjkę, której będą dotykać nasze usta. Trzeba przyznać, że tak prosty wynalazek o tak długiej i szlachetnej historii jak zwykła butelka, mimo upływu lat nadal potrafi zachwycać.

W naszym browarze staramy się, by każdy pojedynczy moment kosztowania piwa, był przygodą, którą odbywamy wspólnie. Piwo jako trunek musi zachwycać kolorem, bukietem aromatów i pianą. W Doctor Brew wierzymy, że piwo odpowiednio podane nadaje całemu spożywaniu charakter elitarny. Dodatkowo odpowiednie opakowanie pozwala pięknie zaprezentować się na sklepowej półce i nie tylko….tak zbieractwo to niewątpliwie nieodzowny element amatorskiego kosztowania piwa.

Zapraszamy do zaznajomienia się z naszą ofertą oraz podzielenia się opinią na temat najnowszych produktów Doctor Brew.

0 0 0
Wczytywanie...