Chmiel Simcoe to kolejny rodzaj uwielbianego przez miłośników piwa surowca, którym zajmujemy się w ramach naszego cyklu, traktującego o chmielach. Jego charakterystyczny aromat sprawia, że wśród piwowarów uchodzi wręcz za kultowy i przez to jest często wykorzystywany w warzeniu. A na czym polega jego sukces?

Chmiel Simcoe

Simcoe to pochodzący ze Stanów Zjednoczonych chmiel uniwersalny – jego uprawę rozpoczęto w 2000 roku w stanie Waszyngton i od tamtej pory podbija on serca miłośników nowofalowych piw z całego świata. Stosowany jest on po to, aby nadać piwu żywiczno-cytrusowe nuty w smaku i aromacie. Pod tym względem przypomina chmiel Cascade, jednak zawartość alfa-kwasów, nadających piwu charakterystyczną goryczkę, jest znacznie wyższa. Chmiel Simcoe stosowany jest do chmielenia na zimno – wykorzystywany jest w piwach górnej fermentacji, szczególnie w stylu American India Pale Ale.

Spróbuj piwa z chmielem Simcoe

Piwo Doctor Brew Simcoe Session IPA to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować piwa typu single hop, opartego na chmielu Simcoe i poznać jego walory. Co można o nim powiedzieć? Przede wszystkim mamy tu do czynienia z piwem sesyjnym, co oznacza pozycję znacznie lżejszą aniżeli pozostałe piwa z oferty Doctor Brew – mowa tu o mniejszej ilości alkoholu i mniejszej goryczce. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze, na czym polega sesyjność piwie, zapraszamy do przeczytania wpisu „Piwo sesyjne – co to znaczy? Czyli piwna rewolucja na lekko” .

A jak prezentują się parametry Simcoe Session IPA?

Piana: Wysoka, biała, drobnopęcherzykowe

Barwa: Bursztynowa, lekko zmętniona

Aromat: Żywiczno-cytrusowy,

Smak: Cytrusowy, wytrawny, pełny

Alkohol: 4,7%

Ekstrakt: 11,0 % wag.

Goryczka: 53 IBU

Pozostałe piwa z oferty Doctor Brew, w których można spróbować chmielu Simcoe to:

Hoppy Queen, uwarzony przy pomocy 21 chmieli,

– ciemny Black Abbey, będący realizacją piwnego stylu dark belgian strong ale

Anabelle Belgian IPA, który został uwarzony we współpracy ze znanym piwnym vlogerem Simonem Martinem. O nim wspominaliśmy już we wpisie „Anabelle Belgian IPA – belgijskie drożdże, polsko-walijskie wyczucie”.

Marzysz o spróbowaniu piwa, w którym wykorzystano amerykański chmiel Simcoe? Sprawdź, gdzie możesz je kupić!

 

 

0 0 0
Wczytywanie...