Chmiel Citra to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych chmieli wśród miłośników piw. Ba, chodzą nawet słuchy, że to jedyny chmiel, który nie ma żadnych przeciwników. Nie dziwne więc, że użyto go również w piwach Doctor Brew. A czemu zawdzięcza swoją popularność?

Chmiel Citra

Citra to amerykański chmiel, który niemal natychmiastowo zaskarbił sobie serca wielbicieli piwnej rewolucji. Na jego sukces wpływa fakt, że dzięki niemu w piwie można wyczuć charakterystyczne aromaty cytrusów i owoców tropikalnych, chociaż wprawni piwosze mogą odnaleźć również nuty żywiczne. W związku z tym nie dziwne, że wykorzystywany jest wyłącznie w piwach górnej fermentacji, głównie w stylu American India Pale Ale. Choć Citra to chmiel stosowany przede wszystkim jako chmiel aromatyczny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby chmielić nim piwa dla uzyskania lepszej goryczki.

Spróbuj piwa z chmielem Citra

W 2015 roku Doctor Brew uwarzył piwo Citra Session IPA. Jest to piwo typu Single Hop, co oznacza, że do jego powstania wykorzystano tylko jeden rodzaj chmielu – w tym przypadku jest to, jak sama nazwa wskazuje, Citra. To, co wyróżnia to piwo spośród pozostałych propozycji od nas, to jego sesyjność. Jeżeli chcesz wiedzieć, co to oznacza, zapraszamy do przeczytania naszego tekstu na temat piw sesyjnych.

A jak się przedstawiają właściwości piwa Citra Session IPA?

Piana: Biała, drobnoziarnista, gęsta

Barwa: Miodowa, mocno zmętniona

Aromat: Cytrusy, owoce tropikalne

Smak: Grejpfrutowy, wytrawny

Alkohol: 4,7% obj.

Goryczka: 53 IBU

Ekstrakt: 11,0% wag.

Chmiel Citra znaleźć można również w naszej letniej propozycji spod znaku Summer Ale oraz oczywiście w mieszance 21 chmieli, znanej jako Doctor Brew Hoppy Queen.

Chcesz spróbować, jak smakują piwa warzone przy użyciu chmielu Citra? Sprawdź, gdzie je znajdziesz!

 

 

0 0 0
Wczytywanie...