Z piwną rewolucją mocno wiąże się szczególnie jedno pojęcie: browar kontraktowy. Często można spotkać się z pytaniem, co właściwie oznacza ta nazwa i o jaki rodzaj kontraktu chodzi. Dziś odpowiemy na wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

Czym jest browar kontraktowy?

Najkrócej mówiąc: browar kontraktowy to firma, która posiada własnego piwowara, często też sprowadza surowce i dostarcza receptury do tzw. browaru-matki. Na czym polega owa kontraktowość browaru? Mowa tu przede wszystkim o tym, że podmiot ten nie posiada własnego sprzętu do warzenia piwa – ten użyczany jest przez browar-matkę. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby browar-matka warzył konkurencyjne dla siebie piwa na podstawie umów z różnymi browarami kontraktowymi.

Formę browarów kontraktowych ustalają zwykle marki, tworzone przez osoby zajmujące się wcześniej piwowarstwem domowym, dla których stworzenie własnego browaru byłoby zbyt kosztowną inwestycją. Współpracując z browarem-matką można więc spełniać swoją pasję bez konieczności kupowania drogiego sprzętu.

Browar kontraktowy i browar-matka – czyli z kim współpracujemy?

Doctor Brew współpracował dotychczas z trzema browarami:

Browar Bartek – browar położony w miejscowości Cieśle pod Pleszewem w województwie wielkopolskim. To właśnie w tym browarze uwarzyliśmy swoje dwa pierwsze piwa – Sunny Ale oraz American IPA. Współpraca układa się na tyle dobrze, ze do dziś to właśnie Browar Bartek jest naczelnym partnerem Doctor Brew, a piwa uwarzone we współpracy z tym browarem stanowią zdecydowaną większość naszej oferty.

Browar Tarczyn – w browarze tym uwarzyliśmy piwo Hoppy Queen – niezwykłe połączenie 21 chmieli o żywicznym, tropikalnym zapachu.

Browar Jabłonowo – z browarem tym współpracowaliśmy w ramach uwarzenia piwa Doctor Brew Stopro! Merican Pils – pierwszego piwa dolnej fermentacji z naszej oferty.

Chcesz posmakować piwa, będącego wynikiem współpracy browaru kontraktowego Doctor Brew z browarami Bartek, Tarczyn lub Jabłonowo? Sprawdź, gdzie możesz je kupić

0 0 0
Wczytywanie...