American Witbier to jedna z trzech pierwszych propozycji piw pszenicznych od Doctor Brew tuż obok American Weizenbocka i American Weizena. Stanowi idealny wybór dla osób, które poszukują orzeźwiającego, lekkiego piwa.

Styl Witbier, czyli piwo pszeniczne z Belgii

American Witbier reprezentuje tradycyjny belgijski styl piwa pszenicznego, Witbiera, znanego również jako bier blanche, czyli białe piwo. Historia tego rodzaju piw rozpoczyna się w XVIII wieku, kiedy to w Belgii działały browary, warzące przede wszystkim piwa pszeniczne. Wraz z pojawieniem się lekkich piw pilzneńskich, produkcja Witbierów została znacznie zmniejszona – do takiego stopnia, że w latach pięćdziesiątych XX wieku istniał tylko jeden browar, warzący to piwo pszeniczne, który jednak pod ich koniec został zamknięty. Dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych pojawiają się nowe browary, które wyspecjalizowane były w witbierach.

Prawdziwy renesans bier blanche przeżyło jednak dopiero wraz z nadejściem ze Stanów Zjednoczonych piwnej rewolucji. W końcu podstawowych marzeniem każdego miłośnika piw rzemieślniczych jest próbowanie nowych smaków. Od tradycyjnych witbierów propozycje z piwnej rewolucji wyróżniają się jednak wykorzystywaniem amerykańskich chmieli.

American Witbier

Piwo American Witbier to lekka w odbiorze, bardzo wytrawna, rześka propozycja od Doctor Brew. Wykorzystano w nim amerykańskie chmiele Mosaic, Amarillo oraz Cascade, które wpływają na cytrusowy charakter piwa. A czego należy spodziewać się po American Witbierze?

Barwa: jasne, złote, mocno zmętnione

Piana: biała, wysoka, drobnopęcherzykowa

Aromat: Pomarańczowo-kolendrowy

Smak: Cytrusowe, wytrawne, lekko kwaskowate

Goryczka: Łagodna, 33 IBU

Alkohol: 4,8%

Ekstrakt: 11,0% wag.

American Witbier – Piwa pszeniczne w Doctor Brew

American Witbier to jedna z wielu propozycji piw pszenicznych z Doctor Brew. Pozostałe piwa to:

  • Australian Weizenbock – stanowi połączenie koźlaka z piwem pszenicznym, przyprawione australijskimi chmielami Summer, Topaz i Ella.
  • American Weizen – piwo warzone w stylu Hefe-Weizen, przy warzeniu którego użyto amerykańskich chmieli Mosaic, Amarillo i Cascade, podobnie zresztą jak w American Witbierze.
  • Black Weizen – ciemne piwo pszeniczne, będące rozwinięciem idei niemieckich Dunkelweizenów, charakteryzujące się jednak wyższą zawartością ekstraktu i ciemniejszą barwą.
  • Rauchweizen – warzone przy użyciu słodów wędzonych, którym Rauchweizen zawdzięcza aromat wędzonki.

Chcesz spróbować piwa American Witbier lub innego piwa pszenicznego z oferty Doctor Brew? Sprawdź gdzie możesz je kupić!

 

0 0 0
Wczytywanie...