Zapewne każdy smakosz piwa słyszał o chmielu Cascade. Nawet jeśli nie słyszał, to zapewne chociaż raz w życiu pił piwo, które zostało nim przyprawione. Cascade, uważany powszechnie za chmiel nowofalowy, jest utożsamiany z rewolucją piwną ze względu na jego częste wykorzystywanie w piwowarstwie rzemieślniczym.

Chmiel Cascade

Cechą charakterystyczną Cascade jest cytrusowo-grejpfrutowy aromat wnoszony do piwa przez ten chmiel. Odmiana ta zaliczana jest do chmieli aromatycznych, ale nadaje się także do chmielenia na goryczkę. Dobrze współgra z innymi amerykańskimi odmianami, a jednocześnie sprawdza się w piwach typu „single hop”. Cascade daje też bardzo dobre efekty, gdy stosuje się go do chmielenia na zimno. Dziś jest to jeden z najbardziej popularnych chmieli w Stanach Zjednoczonych, będący także najbardziej znaną amerykańską odmianą poza granicami tego kraju.

Cascade IPA od Doctor Brew

Pod nazwą Cascade IPA (India Pale Ale) zaprezentowaliśmy w zeszłym roku Single Hopa, opartego na chmielu Cascade. Po dobrym przyjęciu przez krytyków wszedł on na stałe do naszej oferty. Piwo to było trzecim, które wypuściliśmy na rynek jako Doctor Brew.

Cascade IPA to piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, w którym użyty został tylko jeden chmiel. To właśnie tym piwem chcieliśmy oddać hołd „prekursorom” piwnej rewolucji. Zgodnie z naszą zasadą nie żałowaliśmy go, co można zauważyć po pierwszym zetknięciu się z piwem, kiedy to uderzają nas nuty żywiczne i leśne. Piwo dobrze balansuje swoją złożoną słodowością, wyraźnymi cytrusami i słodkimi owocami tropikalnymi. W smaku wydaje się być niezwykle pijalne (zawartość alkoholu to 5,4%).

Dojrzałe owoce tropikalne oraz cytrusy wspomagane są przez intensywne akcenty żywicy, sosny i chmielu. To aromaty, które udało się wydobyć dzięki Cascade. To właśnie ten chmiel czyni piwo bardzo świeżym, delikatnym i niezwykle bogatym w smaku. Słodowa kontra świetnie równoważy dość mocną i szlachetną, grejpfrutowo-żywiczną goryczkę.

Piwo Doctor Brew Cascade IPA jest odpowiednio treściwe i pełne w smaku. Prawdziwą armatą jest tutaj wspaniały, złożony aromat, dobrze zbalansowany smak oraz genialna goryczka, która jest naszym znakiem rozpoznawczym.

Niezależnie, czy jesteś doświadczonym smakoszem czy dopiero zaczynasz przygodę z Single Hopami, powinieneś poznać smak jednego z najważniejszych i najpopularniejszych chmieli Cascade dzięki Cascade IPA od Doctora Brew. Sprawdź, gdzie możesz kupić to piwo!

0 0 0
Wczytywanie...