Chmiele dzielimy zwykle zależnie od kraju pochodzenia. Mamy więc odmiany z całego świata, z czego największą popularnością cieszą się surowce ze Stanów Zjednoczonych, Australii i Niemiec. Z tego ostatniego kraju pochodzi mieszanka Yellow Sub. Znacząco różni się ona jednak od większości znanych nam odmian. Co sprawia, że jest taka wyjątkowa? 

Mieszanka Yellow Sub – charakterystyka

Yellow Sub nie jest typowym chmielem, gdyż stanowi mieszankę kilku różnych odmian tego surowca. Mamy tu więc do czynienia z tak zwanym blendem. 

Ponadto, Yellow Sub należy do aromatycznej odmiany chmieli i uznawany za zamiennik australijskiego chmielu Amarillo. Użycie tego surowca nadaje piwu aromaty moreli, pomarańczy oraz jeżyny. O małej przydatności podczas chmielenia na goryczkę świadczy stosunkowo niska zawartość alfa-kwasów, która oscyluje w okolicach 6-7%. Ze względu na swoje właściwości, Yellow Sub najczęściej stosowany jest w amerykańskich stylach piwnych takich jak American Pale Ale, American India Pale Ale, American Wheat i American Rye. 

Yellow Sub w piwach Doctor Brew

Yellow Sub został do tej pory wykorzystany wyłącznie w jednej propozycji z naszego browaru – Doctor Brew Yellow Sub. Piwo to zostało uwarzone w Browarze Czarnków i swoją premierę miało wspólnie z piwem Orange IPA

Piwo Doctor Brew Yellow Sub to lekkie piwo z owocowo-cytrusowymi nutami w smaku, skrytym w tle karmelem i wyraźnym tropikalnym finiszem, dopełnionym subtelną goryczką. Gładkość i wysoka pijalność sprawiają, że jest to idealna propozycja na zbliżające się lato. Warto zwrócić uwagę, że ze względu na blend na etykiecie nie dostrzeżemy napisu Single Hop IPA

Chcesz spróbować piwa Doctor Brew Yellow Sub? Sprawdź listę sklepów i pubów, w których możesz je nabyć!

 

0 0 0
Wczytywanie...