Piwo Single Hop, wbrew powszechnemu mniemaniu, trudno nazwać nazwać stylem. Single Hop może reprezentować bowiem styl IPA, AIPA, APA czy jeszcze lżejsze ale’e – na dobrą sprawę można stwierdzić, że nie ma takiego stylu piwnego w ramach którego nie da się stworzyć piwa Single Hop. Podstawową jego cechą jest bowiem użycie przy warzeniu wyłącznie jednej odmiany chmielu. Jeżeli więc ktoś marzy o sprawdzeniu, jakie właściwości nadaje piwu dany chmiel, najlepszym wyborem będzie właśnie piwo Single Hop. 

Najczęściej piwo Single Hop łączone jest ze stylem IPA. Taka też receptura piwowarska funkcjonuje w ofercie Doctor Brew. 

Piwo Single Hop w ofercie Doctor Brew

Ze względu na chęć pokazania zwolennikom piwnej rewolucji cech, jakie nadają poszczególne chmiele, zdecydowaliśmy się na zuniwersalizowanie naszej receptury w przypadku piw Single Hop. Co prawda, nasz pierwszy Single Hop, Cascade IPA oparty był na słodach pale ale, monachijskim, pszenicznym, karmelowym oraz melanoidynowym i cechował się zawartością ekstraktu na poziomie 14,5%, goryczką 56 IBU oraz zawartością alkoholu 5,6%. Począwszy od Kinky Ale ograniczyliśmy słody wyłącznie do pale ale – oprócz tego nasze single mają 6,2% alkoholu oraz 16% ekstraktu wagowo. Zwolennicy piwnej rewolucji, którzy są z nami od niedawna mogą w tym momencie się zdziwić. Bo jak to? Kinky Ale to Single Hop? A owszem! Jeżeli przeanalizujemy dokładnie skład, odkryjemy, że mowa tu o piwie, które według naszej aktualnej strategii powinno być nazwane Equinox Single Hop IPA. Dopiero od Mosaic IPA w nazwie piwa zawieraliśmy odmianę chmielu, z której skorzystaliśmy – w podobnym okresie z naszego browaru zostało wypuszczone Centennial IPA.

Gdyby jednak ktoś nieuważny przestudiował historię piwa Single Hop w ofercie Doctor Brew, mógłby pomyśleć, że pierwsze było słodkie Azacca IPA – powód jest prosty: to pierwsze piwo z naszego asortymentu, na którego etykiecie widniał napis Single Hop. Zaraz po nim pojawiło się Polaris Single Hop IPA.

 Wśród naszych Single Hopów warto przyjrzeć się Simcoe Session IPA i Citra Session IPA. Ponieważ mamy tu do czynienia z piwami sesyjnymi, zawartość alkoholu i ekstraktu zostały znacznie obniżone.

Najnowsze piwa Single Hop z oferty Doctor Brew to:

Enigma IPA 

Sorachi Ace IPA

Summit IPA

Lemon Drop IPA

Vic Secret

Zastanawiasz się, jak smakuje piwo Single Hop z oferty Doctor Brew? Sprawdź, gdzie możesz je kupić! 

0 0 0
Wczytywanie...