Kontynuując naszą serię piw w stylu Single Hop IPA postawiliśmy na jedną z najnowszych nowofalowych odmian chmielu, Vic Secret. W taki sposób powstało dobrze ułożone piwo o eleganckim profilu. Czego należy się po nim spodziewać? 

Chmiel Vic Secret 

Pochodzący z Australii chmiel Vic Secret do Polski dotarł stosunkowo niedawno, dlatego wciąż wielu beergeeków nie wie, czym się charakteryzuje. To, co najbardziej wyróżnia chmiel Vic Secret pośród blisko spokrewnionym z nich odmian takich jak Galaxy czy Topaz to wybitna zawartość alfa-kwasów, która utrzymywać się może na poziomie od 14% do 16%. Jednak stwierdzenie, że mamy do czynienia z typowym chmielem goryczkowym byłoby krzywdzące, bowiem dzięki Vic Secret otrzymujemy w piwie również bardzo wyrazisty aromat – profil jest wybitnie owocowy, chociaż można też doszukać się w nim nut żywicznych.

Piwo Doctor Brew Vic Secret – charakterystyka

Vic Secret to kolejna propozycja piwa typu Single Hop IPA, warzonych przy użyciu jednego chmielu. Tradycyjnie wykorzystaliśmy wyłącznie chmiel Pale Ale. Właściwości piwa przedstawiają się następująco:

Piana: Bardzo obfita, drobnopęcherzykowa

Barwa: Złocista, stosunkowo klarowna

Aromat: Ananas, mango, marakuja, żywica, sosna

Smak: Żywiczny

Goryczka: 71 IBU, mocna, intensywna

Alkohol: 6,2%, niewyczuwalny

Ekstrakt wag.: 16%

Piwo Doctor Brew Vic Secret jawi się więc jako idealna propozycja dla osób, które lubią gorzkie piwa o wyrazistym profilu chmielowym. Chciałbyś spróbować jak smakuje piwo przyprawione australijskim chmielem Vic Secret? Sprawdź swój najbliższy sklep specjalistyczny lub zobacz, gdzie można z pewnością dostać to piwo!

 

0 0 0
Wczytywanie...