American Weizen jest jednym z pierwszych piw pszenicznych, warzonych przez Doctor Brew. O Weizenach jako stylu piwnym wspominaliśmy już we wpisie „Piwo typu Weizen, czyli o walorach smakowych piwa bazującego na pszenicy”. A czym charakteryzuje się konkretnie American Weizen?

American Weizen – cechy

Charakterystyczną cechą piwa American Weizen jest to, że łączy w sobie tradycyjną recepturę pochodzącego z Niemiec stylu piwa pszenicznego Hefe-Weizen wraz z trzema odmianami amerykańskiego chmielu: Mosaic, Amarillo i Cascade. Dzięki wprowadzeniu takiego zabiegu tradycyjne piwo Weizen nabiera cech nowofalowych, charakterystycznych dla piwnej rewolucji.

A jak prezentują się konkretne aspekty piwa American Weizen?

Barwa: żółta, zmętniona

Piana: wysoka, obfita, śnieżnobiała, drobnoziarnista

Aromat: słodki, łagodny, bananowo-kwiatowy

Smak: bananowo-cytrusowy

Goryczka: subtelna, 33 IBU

Alkohol: 4,8% obj.

Ekstrakt: 11,0% wag.

Piwa pszeniczne w Doctor Brew

American Weizen swoją premierę miał w czerwcu 2015. Zapowiedziany został wraz z piwem American Witbier oraz American Wheat. Musieliśmy jednak zrezygnować z ostatniego stylu – w zamian zaoferowaliśmy fanom Doctor Brew opartego na australijskich chmielach Australian Weizenbocka, łączącego w sobie cechy piwa pszenicznego oraz koźlaka. Możecie o nim poczytać w naszym wpisie „Australian Weizenbock, czyli niezwykłe połączenie weizena z koźlakiem”.

Oprócz piw American Weizen, American Witbier oraz American Wheat w naszej ofercie znaleźć można również Black Weizena, który korzysta z tradycji ciemnych piw pszenicznych typu Dunkelweizen. W przeciwieństwie do nich jednak charakteryzuje się ciemniejsza barwą i wyższą zawartością ekstraktu. Na trzecią edycję Beer Geek Madness przygotowaliśmy również Rauchweizena  z urzekającym zapachem i smakiem, pochodzącym z dodatków wędzonych słodów.

Chciałbyś spróbować piwa American Weizen lub innego piwa pszenicznego z naszej oferty? Sprawdź, gdzie możesz je kupić!

 

 

0 0 0
Wczytywanie...