Sięgasz po sniftera, by spróbować dobrego piwa, otwierasz butelkę i tradycyjnie je wąchasz, by wyłapać nuty zapachowe, a tam… cebula. To znak, że w piwie użyto amerykańskiego chmielu Summit. Chcesz się przekonać jaki nadaje smak? Spróbuj piwa typu Single Hop od Doctor Brew – Summit IPA, dzięki któremu poznasz wszystkie właściwości aromatyczno-smakowe chmielu Summit.

Chmiel Summit

Summit to hodowany w Stanach Zjednoczonych uniwersalny chmiel, który chmielony na aromat nadaje piwu zapachów cytrusowych i… cebulowych. To właśnie ta cebula jest tym, co zwraca szczególnie uwagę w piwie Summit IPA i świadczy o jego wyjątkowości. Jednak chmiel Summit to również idealna propozycja dla piwowarów, którzy chcą chmielić swoje piwo na goryczkę – a to ze względu na wysoką zawartość alfa-kwasów, wynoszącą 15,8%. Przed jego wykorzystaniem w single hopie od Doctor Brew był on niezwykle rzadko wykorzystywany w polskim piwowarstwie.

Piwo Summit IPA

Piwo Summit IPA to kolejna propozycja Doctor Brew z cyklu piw w stylu Single Hop, warzonych przy użyciu jednego chmielu. Tak jak w przypadku pozostałych propozycji w takim stylu, do warzenia użyliśmy wyłącznie słodu pale ale. A jak prezentują się pozostałe właściwości tego piwa?

Piana: Obfita, drobnoziarnista, zostawiająca ślady na ścianach szkła

Barwa: Bursztynowa, lekko zmętnione

Aromat: Cebulowy, cytrusowy, tropikalny

Smak: Wyrazisty posmak cebulowy, owoce tropikalne, delikatne cytrusy i wyraźna kontra słodowa

Goryczka: 71 IBU, wyraźna, grejpfrutowa

Alkohol: 6,2%

Ekstrakt wag.: 16%

Nasycenie: średnie

Chcesz spróbować efektów warzenia piwa przez piwowarów Doctor Brew przy użyciu chmielu Summit? Sprawdź, w których sklepach i pubach możesz kupić Summit IPA!

0 0 0
Wczytywanie...