Myśleliście kiedyś o napoju, który idealnie zgasi Wasze pragnienie, nie jest sztucznie słodzony, nie posiada konserwantów i nie jest wodą? Odpowiedzą na taką myśl jest nic innego jak piwo, potocznie nazywane tropikalnym, którego przedstawicielem w kolekcji Doctor Brew jest Sunny Ale.

Piwo na lato

Oczywistym jest, że w czasie upałów nie każdy ma ochotę pić gęste, ciemne piwo, a już tym bardziej siedmio–czy ośmioprocentowy trunek, który może wywołać niepowołane efekty. Dobrym rozwiązaniem jest wybór piwa lekkiego, o stosunkowo niewielkim ekstrakcie i o zawartości alkoholu oscylującej wokół 5%.

Charakterystyka piw tropikalnych w stylu Sunny Ale od Doctor Brew tkwi w tym, że – jak sama nazwa wskazuje – są to piwa przeznaczone na lato. Umówmy się jednak, że gdybyśmy chcieli się trzymać terminologii fachowej, mając na myśli piwo tropikalne czy piwo Sunny, w istocie powinniśmy mówić o tzw. amerykańskim, nowozelandzkim czy australijskim Pale Ale lub po prostu bardzo pijalnym, sesyjnym India Pale Ale. Jednak wybór nazwy w tym przypadku jest próbą podkreślenia najważniejszych cech letniego charakteru piwa.

Wyjątkowość

Co wyróżnia takie piwo? Otóż najistotniejsze jest to, że piwo posiada mniejszą ilość alkoholu niż klasyczna India Pale Ale. Wynika to z faktu, że piwo ma mniejszą zawartość ekstraktu: w przypadku piwa Doctor Brew Sunny Ale jest to 13%, zaś klasyczne India Pale Ale to ekstrakt między około 14 a 18%. Piwo doskonale spełnia postawione przed nim wymagania. Jest sesyjne i doskonale pijalne, nawet mimo mocnej goryczki. Wytrawni koneserzy powinni czuć się uradowani, natomiast dla „rookies” piwnej rewolucji Sunny Ale może być niezwykle ciekawym doznaniem.

Zresztą nie ma się co dziwić. Przy produkcji Sunny Ale z Doctor Brew do kotła wsypano bardzo duże ilości chmielów takich jak Amarillo, Mosaic i Galaxy. Połączenie takiej mieszanki z niskim ekstraktem, może sprawiać wrażenie, że piwo nie posiada „kontry” że strony słodu – stąd jego wytrawny charakter. Piwo trochę przypomina kolorem weizena: jest lekko pomarańczowe i mętne.

Chciałbyś spróbować piwa tropikalnego w postaci Sunny Ale? Sprawdź już dziś, gdzie możesz go kupić!

 

 

0 0 0
Wczytywanie...