Szukasz składnika, który doda Twojemu piwu wysokiej goryczki, ale również bogatych smaków i aromatów? Idealnym rozwiązaniem w takim wypadku jest chmiel Chinook, o którego właściwościach dowiecie się z dzisiejszego tekstu!

Chmiel Chinook

Amerykański nowofalowy chmiel Chinook to jedna z najchętniej używanych odmian tego surowca w czasie piwnej rewolucji. Uznawany jest za chmiel wysokogoryczkowy i właśnie w tym charakterze najczęściej się go stosuje – zawartość alfa-kwasów na poziomie od 12 do 14% sprawia, że piwo chmielone przy użyciu tego surowca uzyskuje zdecydowaną, grejpfrutową goryczkę.

Charakter chmielu Chinook sprawia jednak, że nadaje się on również doskonale do chmielenia na aromat – po piwie należy wtedy oczekiwać charakterystycznych dla amerykańskich chmieli żywiczno-cytrusowych nut zarówno w zapachu, jak i smaku.

Chmiel Chinook w piwach Doctor Brew

Chmiel Chinook stosowany jest przy warzeniu następujących piw z oferty Doctor Brew:

Molly IPA – jedno z najbardziej goryczkowych piw w ofercie Doctor Brew – badania laboratoryjne wykazały w nim aż 95 jednostek IBU. Zawartość alkoholu jest stosunkowo wysoka, gdyż wynosi 7,1% alkoholu. Zaskakująca w związku z tym może wydawać się wysoka pijalność piwa. Po Molly IPA należy się po spodziewać nut cytrusowych oraz żywicznych z delikatnymi dodatkami aromatów porzeczkowych. Jeżeli podstawowa wersja tego piwa może wydawać się nam zbyt mocna, w ofercie Doctor Brew znajduje się również sesyjne Little Molly, w którym goryczka utrzymana jest na poziomie 50 IBU, a zawartość alkoholu to 5%.

RIS piwo będące realizacją stylu Russian Imperial Stout, mającego swoje korzenie w XVII-wiecznej Anglii. To najmocniejsza pod względem zawartości alkoholu propozycja z oferty Doctor Brew – zawartość alkoholu wynosi tu  10,5%. RIS cechuje się intensywnym smakiem, wywołującym skojarzenia z paloną kawą oraz czekoladą. 

Hoppy Queen– nietypowe propozycja w ofercie Doctor Brew z co najmniej trzech powodów. Przede wszystkim to pierwsze pasteryzowane piwo z naszego browaru; ponadto, w Hoppy Queen po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na współpracę z Browarem Tarczyn. To, co najbardziej może zdziwić to jednak fakt, że o ile Doctor Brew słynie z piw, warzonych przy użyciu jednego chmielu, tzw. Single Hopów, o tyle tu zdecydowaliśmy się skorzystać z 21 chmieli. Efekt? Piwo o wyraźnie owocowym charakterze z przyjemną, niezalegającą goryczką.

 Chcesz spróbować piw, w których warzeniu użyto chmielu Chinook? Sprawdź, gdzie możesz je kupić!

0 0 0
Wczytywanie...