Chmiel Equinox, podobnie jak inne amerykańskie chmiele nowofalowe, słynie z bogatych właściwości aromatycznych. Jaki konkretnie nadaje aromat i czy można stosować go do chmielenia na goryczkę? Jeśli chcesz się dowiedzieć o zaletach chmielu Equinox, zapraszamy do przeczytania kolejnego wpisu z naszego cyklu tekstów o chmielach.

Chmiel Equinox

Chmiel Equinox to amerykański chmiel uniwersalny, który jest blisko spokrewniony z chmielami Mosaic i Citra. Stosowany jest w takich stylach piwnych jak American IPA, Pils, American Wheat czy Bitter zarówno do goryczki (zawartość alfa-kwasów wynosi w nim od 13,5 do 15,5%), jak i do aromatu. A jaki aromat nadaje chmiel Equinox? Przede wszystkim najbardziej wyczuwalna jest tu papaja, choć po głębszym zapoznaniu się można poczuć również jabłko czy jagody. Oczywiście – jak to w przypadku amerykańskich chmielu – nie mogło zabraknąć cytrusowej intensywności w postaci cytryny i limonki.

Chmiel Equinox w piwach Doctor Brew

A w którym piwach z oferty Doctor Brew użyto chmielu Equinox?

Kinky Ale To, co może najbardziej zaskakiwać w Kinky Ale to fakt, że jest to piwo typu Single Hop. Jeżeli więc chcesz spróbować, jakich konkretnie właściwości nadaje piwu chmiel Equinox, Kinky Ale wydaje się najlepszym wyborem. Czego należy się po nim spodziewać? Przede wszystkim świeżości owoców tropikalnych w aromacie i smaku, dobrej kontry słodowej i wyrazistej goryczki. Piwo Kinky Ale było piątym piwem, które wypuścił Doctor Brew i do dziś cieszy się uznaniem wśród miłośników dobrego piwa. Kinky Ale zwyciężyło nawet w wielkim teście piw American IPA, przeprowadzonym przez znanego krytyka i blogera piwnego, Tomasza Kopyrę. Black Weizen – piwo, będące autorską wariacją na temat stylu Dunkelweizen – ciemnego piwa pszenicznego. Black Weizen jednak posiada jeszcze ciemniejszą barwę. Ponadto, oprócz charakterystycznych aromatów bananowo-goździkowych, w piwie można poczuć także żywicę i czekoladę. Obecność tych nut jest wyczuwalna również w smaku.

 

Hoppy Queen – chmiel Equinox w przypadku piwa Hoppy Queen jest tylko jednym z 21 chmieli, które zostały użyte do uwarzenia. Ilość składników to nie jedyna cecha wyróżniająca to piwo na tle pozostałych z oferty Doctor Brew. Hoppy Queen to owoc współpracy z podwarszawskim Browarem Tarczyn. Chcesz spróbować piw z chmielem Equinox? Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy sklep lub pub, w którym możesz je kupić

0 0 0
Wczytywanie...