Upalne dni nie sprzyjają piciu ciężkich piw warzonych w stylu stout czy IPA. Jakie piwo na lato będzie w takim razie najlepsze? Sprawdźmy!

Piwo na lato? Piwo sesyjne!

Wśród propozycji z browaru Doctor Brew znaleźć można dwa takie piwa: Simcoe Session IPA oraz Citra Session IPA. Oba charakteryzują się zawartością ekstraktu na poziomie 11% i obniżoną goryczką oraz zawartością alkoholu w porównaniu do pozostałych propozycji uwarzonych w stylu single hop IPA. Woltaż wynosi bowiem 4,7%, podczas gdy goryczka 53 IBU. 

Piwa bezalkoholowe

Piwo bezalkoholowe ze swojej natury nie jest tak obciążające jak propozycje alkoholowe. W związku z tym jest to idealne piwo na lato – szczególnie sprawdzi się jednak podczas imprez, na których nie możemy pić alkoholu, a chcielibyśmy napić się piwa wraz ze znajomymi. 

W browarze Doctor Brew znaleźć można piwo BeFree o niezwykle subtelnym, delikatnym smaku. Dzięki niemu uprzyjemnisz sobie każde letnie spotkanie towarzyskie, na którym z różnych powodów nie możesz spożywać alkoholu. 

Piwa… lekkie

Jakie piwo na lato wybrać najlepiej? Oczywiście lekkie! Nie musimy patrzeć, czy piwo ma obniżoną zawartość i goryczkę – wystarczy, że będzie wystarczająco orzeźwiające i nieobciążające. Jeżeli szukacie wyrazistych, ale stosunkowo lekkich propozycji, bardzo dobrymi propozycjami będzie Perfect Lager oraz Yellow Sub

Masz ochotę na lekkie piwo na lato? Sprawdź, gdzie możesz je nabyć!

0 0 0
Wczytywanie...