Rynek piw rzemieślniczych charakteryzuje się tym, że eksperymenty z tradycyjnymi recepturami stanowią jego centralny punkt. Skórka pomarańczy w piwie początkowo była uznawana za ekstrawagancję. Dzisiaj nie szokuje już tak jak dawniej, chociaż wciąż można zastanawiać się, dlaczego jest stosowana, skoro wydawałoby się, że bogactwo aromatów i smaków nadawanych przez chmiele jest wystarczająca. Co więc daje skórka pomarańczy w piwie?

Skórka pomarańczy w piwie

W ostatnich latach coraz częściej można trafić na piwa, które oprócz chmielu i słodu zawierają w składzie inne dodatki. Najsłynniejszymi z nich są curacao oraz skórka pomarańczy. W piwie drugi z tych składników jeszcze bardziej wzmacnia cytrusowy profil aromatyczny, nadając uwarzonemu produktowi dodatkowej, lekkiej goryczki. 

Najczęściej spotykany styl piwny, w którym dodawany jest ten surowiec, to witbier. Nie powinno to specjalnie dziwić – piwa tego typu słyną ze swojego charakterystycznego, słodkiego aromatu. Dodanie w nich skórki pomarańczy powoduje szczególne wyróżnienie lekkich, przyjemnych cytrusowych oraz owocowo-kwiatowych nut. 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skórka pomarańczy była dodawana również do innych stylów piwnych – coraz częściej można ją spotkać w piwach India Pale Ale.

Skórka pomarańczy w piwach Doctor Brew

 Skórka pomarańczy była już stosowana w takich piwach Doctor Brew jak:

 Doctor Brew American Witbier – jedna z pierwszych propozycji piw pszenicznych Doctor Brew. American Witbier stanowi połączenie tradycyjnej, belgijskiej receptury piwa pszenicznego z amerykańskimi chmielami, które uwydatniają cytrusowy profil aromatyczno-smakowy, dopełniony przez wyczuwalną kolendrę oraz subtelne nuty zbożowe.

Doctor Brew Orange IPA – realizacja tradycyjnego stylu India Pale Ale z wyraźnym naciskiem na nuty cytrusowe, zapewniane przez chmiel Galaxy oraz skórkę pomarańczy. Warto również zwrócić uwagę na chmiel Vic Secret, który nadaje piwu nut ananasowych.

Chcesz spróbować piw Doctor Brew, aby sprawdzić, jakie efekty nadaje im skórka pomarańczy? Zobacz, gdzie możesz je nabyć!

0 0 0
Wczytywanie...