Piwa mogą być warzone za pomocą słodu pszenicznego, żytniego i jęczmiennego. Piwowarzy szczególnie upodobali sobie ostatni z nich – nie każdy miłośnik piwa jednak zdaje sobie sprawę, że również słód jęczmienny dzieli się na różne rodzaje. Dziś dowiemy się, czym jest słód pale ale i do których piw jest wykorzystywany. 

Słód pale ale

Słód pale ale to jeden z najbardziej znanych i najchętniej wykorzystywanych słodów browarnych do warzenia piw. Wytwarzany jest on z jęczmienia, a wykorzystuje się go przede wszystkim w piwach górnej fermentacji, wywodzących się przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, gdzie po raz pierwszy wytworzono ten słód. Najbardziej znanym piwem, do którego produkcji używa się tego surowiec jest India Pale Ale, aczkolwiek spotkać się z nim można również w ciemnych piwach stout i porter.

Barwa słodu pale ale waha się od 5 do 7,5 EBC (o tym, czym jest EBC możecie przeczytać we wpisie „Europejska konwencja piwa, czyli o barwie piwa i słodu”. Dzięki temu parametrowi brzeczka zyskuje głęboką, złocistą barwę i głęboki, słodowy smak. Do zasypu można wykorzystać nawet 100% słodu pale ale.

Słód pale ale w piwach Doctor Brew

Słód pale ale w piwach Doctor Brew wykorzystywany jest od początku warzenia przez nas browar. Stanowi on część słodów w dwóch pierwszych piwach naszej marki: American IPA oraz tropikalnego Sunny Ale. Oprócz tego stanowi również podstawowy składnik wszystkich piw typu Single Hop (warzonych przy użyciu jednego rodzaju chmielu), dostępnych w naszej ofercie:

Piwa te cechują się użyciem określonych chmieli, zawartych w nazwie, z wyjątkiem Kinky Ale, które oparte jest na chmielu Equinox.

Wszystkie warzone są w stylu India Pale Ale i należy się po nich spodziewać goryczki 71 IBU oraz woltażu na poziomie 6,2%. Wyjątkiem są tu piwa sesyjne Citra Session IPA i Simcoe Session IPA, cechujące się 53 IBU i alkohol 4,7%. Jeżeli nie wiesz, czym są piwa sesyjne, zapraszamy do przeczytania wpisu „Piwo sesyjne – co to znaczy? Czyli piwna rewolucja na lekko”.

Chcesz spróbować, jak słód pale ale wpływa na piwo? Sprawdź, gdzie możesz kupić piwa Doctor Brew!

0 0 0
Wczytywanie...